Wykładziny do hoteli i SPA
W hotelach stosuje się wiele różnych rozwiązań podłogowych, a żeby je najlepiej dobrać potrzeba nie tylko znajomości produktów, ale też ich specyfiki oraz doświadczenia w montażu. Niezwykle ważna jest współpraca z projektantem od samego początku - całość wystroju powinna być spójna, a wykładziny hotelowe, w zależności od wizji - stanowić tło, uzupełnienie mebli czy dodatków, albo wręcz dominujący komponent wykończenia - wówczas na ogół stosuje się indywidualny wzór, stworzony specjalnie do danego obiektu.
Nie bez znaczenia pozostaje miejsce w hotelu, do którego wybieramy wykładzinę. W korytarzach najczęściej stosujemy dywanowe welurowe lub z tak zwanego saksonu (skręconych włókien), w podłużne lub geometryczne wzory z raportem co 2 - 3 pary drzwi, co świetnie sprawdza się przy długich i wąskich pomieszczeniach, a także kojarzone jest z luksusem. Pojawia się jednak powili trend odchodzenia od klasycznych rozwiązań i tworzenie projektów z bardziej współczesnymi, agresywnymi, dużo drobniejszymi elementami (na zdjęciach poniżej na przykład wzór 3D). Wykładziny hotelowe w ciągach komunikacyjnych powinny być bardzo odporne na ścieranie (jest to jedno z najmocniej eksploatowanych miejsc), dobrze pochłaniające dźwięki, ale też nie nazbyt sprężyste ani z podkładem akustycznym, bo utrudniłoby to jeżdżenie walizkami czy wózkami na kółkach.
Do pokoi hotelowych zalecamy także wykładziny welurowe lub saksonowe, raczej w delikatne motywy o niezbyt intensywnych kolorach, o czym doskonale wiedzą architekci i takie właśnie tworzą lub wybierają. Sytuacja inaczej się ma przy salach konferencyjnych - można popuścić wodze fantazji sięgając po ogromne kształty, które przy dużych powierzchniach wyglądają wyjątkowo okazale. Tutaj też ważne jest tłumienie dźwięków, dlatego wybierać należy wykładziny o dużej gęstości lub zastosować specjalne podkłady doklejane na spodzie. Coraz chętniej też wybierane są płytki dywanowe, które obecnie występują w wielu wzorach i kolorach. W przeciwieństwie do wykładzin w rolkach - układane są na płyn antypoślizgowy.
O ile w hotelowych korytarzach, pokojach i salach konferencyjnych instaluje się głównie wykładziny dywanowe, tak przestrzeń restauracyjna stanowi dużo większe wyzwanie pod względem funkcjonalności. Pokrycie podłogowe powinno być wyjątkowo odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i łatwe do czyszczenia, a jednocześnie wyglądać luksusowo, stąd często łączy się wykładziny dywanowe (świetnie sprawdzają się płaskotkane) z płytkami winylowymi (np. w miejscach wydawania posiłków).
W saunach i SPA najlepiej układać podłogi ceramiczne, kamienne lub drewniane, natomiast przy basenach i w saunariach dobrym rozwiązaniem są wykładziny flokowane, PVC do pomieszczeń mokrych, czy z tkanego winylu. Więcej o doborze wykładzin do hotelu można znaleźć w osobnym artykule.
Mieliśmy przyjemność dostarczania i instalowania wykładzin w hotelach Dr Ireny Eris (w Polanicy, Krynicy, Wzgórzach Dylewskich), hotelu Hetman, Panorama, Natura Mazur i wielu innych na terenie całej Polski. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi realizacjami wykładzin hotelowych.
Zapraszamy do kontaktu już na początku tworzenia projektu, żeby każda realizacja była dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, zachwycała estetyką i spełniała wszystkie oczekiwania wizualne i estetyczne.